Ялівець Виргинский (зелений) (Можжевельник Виргинский)

Однодомна, рідше дводомна вічнозелена хвойна рослина до 30 м у висоту, при діаметрі стовбура 150 см. Росте повільно.  Крона компактна, колоновидна, густа, пізніше стає овальною, розлогою або широкопірамідальною. Кора бурого або сірого кольору, відшаровується м’якими поздовжніми смугами. Пагони численні, неясно-чотиригранні.  Молоді пагони зелені, тонкі.

Коренева система стрижнева з добре розвиненими бічними корінням. Ювенільна хвоя до 12 см в довжину, шиловидна, зростає попарно, рідше в мутовках по 3 штуки, тонкозагостренна, сіро-зеленого кольору з білими смужками, знизу зелена.  Пізніше хвоя стає лусковидною – коротко притиснута, розташована супротивно, попарно в 4 ряди, ромбічної форми, загострена, зеленого або сизо-зеленого кольору, взимку набуває бурого кольору.  На верхівках пагонів у дорослих рослин часто зустрічаються невеликі пучки ювенільного листя.

Шишкоягоди 0,6 см в діаметрі, різної форми, найчастіше яйцевидної форми, темно-пурпурного кольору з сизо-білим восковим нальотом, майже сидячі, численні, містять 1-3 (рідше 4) насіння.  Насіння зріють на перший рік після запилення.  Шишкоягоди з’являються в жовтні  на перший рік і довго зберігаються на гілках.

Відношення до вологи: ця рослина краще розвивається при помірному, регулярному поливі.

Ґрунт: надає перевагу добре дренованому, кислому, супіщаному, багатому поживними речовинами, ґрунту. Не витримує засоленості ґрунту.

Застосування:  його дивовижна краса і невибагливість допомагає створювати вражаючі ландшафтні композиції. Дуже ефектні з його участю композиції в квітниках, альпінаріях, серед каменів, біля водойм, а також при створенні хвойних міксбордерів. Він ефектно виглядає влітку, сольно на зеленому газоні. Хвойні рослини виділяють в навколишній простір фітонциди які очищають повітря від хвороботворних мікроорганізмів, що дуже корисно для людини.

Кошик