Сумах дубильний (Сумах дубильный (сумах кожевенный))

Сумах дубильний

Сумах дубильный

 Rhus coriaria

Це — кущ або невелике (2—3 м заввишки) дерево родини сумахових.

Стовбур тоненький, вкритий коричневою корою. Пагони жовтувато- або сірувато-коричневі, вкриті жорсткими волосками. Листки черешкові, непарноперисті. Листочки (їх 9—17) сидячі, супротивні, яйцевидні або ланцетні, великозубчасті, опушені, зверху темно-зелені, зісподу — світло-зелені.

Квітки дрібні, одностатеві (рослини однодомні), зеленувато-білі, 5-пелюсткові, в кінцевих або пазушних видовженоконічних китицях.

Плід — кістянка. Цвіте у червні — липні.

Дозрівання відбувається в вересні-жовтні.

Особливості

Фармакологічні властивості і використання. Сушене листя використовують як сировину для добування медичного таніну та його препаратів (танальбін, тансал, антисептична рідина Новикова). Танін використовують як в’яжучий і протизапальний засіб при запальних процесах ротової порожнини, носа, зіва і глотки (полоскання 1—2 % -ним водним або гліцериновим розчином і змащування 5—10 % -ним розчином), при опіках, виразках, тріщинах і пролежнях (3—5—10 % -ні мазі й розчини), при отруєнні солями алкалоїдів і важких металів (промивають шлунок 0,5 % -ним водним розчином). Настойку листя використовують у гомеопатії при проносі, ревматизмі, подагрі й паралічах. У народній медицині настій листя п’ють при кровотечах, захворюваннях жовчних шляхів, проносах у зв’язку з ентеритом і колітом, при ревматизмі, подагрі й паралічах.

Поширення. Сумах дубильний росте в південному Криму на сухих, кам’янистих схилах, на сланцях. У степових і лісостепових районах України його культивують як декоративну і фітомеліоративну рослину.

Якщо у вас виникають запитання, що до цього саджанцю, то звертайтесь до спеціалістів New Garden. Ми радо допоможемо вам вибрати необхідний посадковий матеріал. Надаємо рекомендації відносно догляду, а також побудування композиції.

Кошик